6# Generatory [artykuł]

Cześć wszystkim!


Generatory CSS i HTML umożliwiają automatyczne generowanie interesujących kodów. Niesamowicie ułatwiają i usprawniają tworzenie szablonów. Stron, które umożliwiają nam generowanie kodów jest naprawdę cała masa. Ja w dniu dzisiejszym przygotowałam dla Was przekrój kilku takich, które przydawały mi się w kiedyś, przydają aktualnie lub wydają się być po prostu ciekawe.
Osoby początkujące dzięki generatorom będą mogły w praktyce przekonać się jak tworzy się i komponuje dany kod. Jeśli natomiast chodzi o osoby bardziej zaawansowane - polecam im korzystanie z tych stron w chwilach braku weny i inspiracji. Ponadto leniuszki w końcu będą mogły pójść na łatwiznę i zaoszczędzić sporo czasu korzystając z tricków zawartych w ramach prezentowanych przeze mnie miejsc w sieci.
Po tym krótkim wstępie przejdźmy do zasadniczej prezentacji stron, które wybrałam.

HTML Table generator

Generator dzięki któremu będziemy w stanie sprawnie stworzyć tabelkę do umieszczenia w poście, na stronie czy w gadżecie HTML na blogu. Prócz tabeli, dzięki tej stronce możemy wygenerować kod CSS, którym ją ozdobimy. Całość wyświetla się w polu pod spodem.
To, w jaki sposób używać generatora pokrótce opisano na dole strony. Po zapoznaniu się z treścią instrukcji nikt nie powinien mieć problemów z wygenerowaniem interesującego go efektu.

>>link<<

Ultimate CSS Gradient Generator

Narzędzie dzięki któremu można wygenerować dowolny gradient. Coś dla wielbicieli kolorów i efektów z nimi związanych. Ultimate CSS Gradient Generator pozwala na stworzenie gradientu colorów w formacie hex, rgb, rgba, hsl i hsla. Dopuszcza generowanie skomplikowanych palet, nawet z wykorzystaniem przezroczystości. Przy tworzeniu gradientów możemy skorzystać nie tylko z gotowych wzorów przygotowanych przez autorów strony, ale również dopasować własne barwy, które bez wątpienia ubarwią nasze blogi!

>>link<<
CSS Compressor

To nie tyle generator CSS, co narzędzie, które pozwala nam na uporządkowanie kodu. Dla mnie miodzio. Jestem dość sporą bałaganiarą i szczerze mówiąc czasem sama się gubię w tym co napisałam (wystarczy zajrzeć w kod źródłowy mruwiska, by przekonać się o moim nieporządku). Strona ta daje nam również możliwość zmniejszenia objętości kodu CSS. Działa to w drugą stronę. Kod jest ciężki do odczytania, ale strona, na której ten się znajduje ładuje się szybciej i sprawniej. Sposób korzystania ze strony jest prosty. Wklejamy nasz kod, a po rozwinięciu paska "Compression level" możemy wybrać interesującą nas opcję, następnie klikamy na "compress".

>>link<<CSS Button Generator

Jak łatwo się domyślić - dzięki tej stronie jesteśmy w stanie wygenerować przycisk. Na jej łamach prócz standardowo możliwości stworzenia własnego efektu możemy skorzystać z gotowych kodów przygotowanych przez autorów. Znajdziemy je w zakładkach "random" oraz "present", Mała rzecz, a oszczędza sporo czasu i zachodu. Narzędzie generuje jednocześnie kod HTML dla przycisku.


CSS3.0 Maker

Dotarliśmy do najpotężniejszego prezentowanego przeze mnie w dniu dzisiejszym narzędzia.  CSS3.0 Maker oferuje swoim użytkownikom masę efektów. Od animacji poprzez generowanie kolorów w rgba aż po cieni dla tekstów i gadżetów. To moja ulubiona tego typu stronka. Muszę przyznać, że na początku mojej przygody z bloggerem naprawdę często z niej korzystałam i polecam ją wszystkim początkującym grafikom.

>>link<<
To tylko pięć z całej masy generatorów, które są dostępne w sieci. Jeśli ich temat Was zainteresował nie bójcie się szukać. Na pewno znajdziecie takie, które was zainteresują.
A Wy korzystacie z generatorów? Czy wolicie może kombinować na własną rękę? Podzielcie się opiniami w komentarzach! 

6 komentarzy:

 1. Świetna robota! Przyjemny przegląd i pewnie uda mi się skorzystać z niektórych linków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. :) Mam nadzieję, że się przydadzą. ^^

   Usuń
 2. Jeszcze nigdy nie korzystałam z generatorów, więc na pewno próbuję :> Świetny artykuł x

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można obyć się bez tego, ale bez wątpienia naprawdę ułatwiają sprawę. No i jakby na to nie spojrzeć możesz korzystając z nich poznać jakieś nowe tricki. ^^
   Dziękuję za komentarz i bardzo się cieszę, że podoba Ci się artykuł. :D

   Usuń
 3. Super! ZK nie mogę nawet opisać to jak bardzo pomocna jesteś ♥ Na pewno niedługo skorzystam z tego :3
  Pozdrawiam i czekam na kolejny post ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz! :) Kolejny post już 1 marca. Mam nadzieję, że moja instrukcja okaże się być przydatna. <3

   Usuń

statystyka

Archiwum bloga

Obserwatorzy